Nie da się ukryć, że przepisy regulujące kwestie związane z zamówieniami publicznymi są niezwykle przydatne. Bez owych przepisów niemożliwe byłoby udzielanie zamówień publicznych. W Polsce wszystkie kwestie związane z zamówieniami publicznymi reguluje Ustawa z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych. Ustawa ta była niejako próbą wdrożenia kilku dyrektyw prawa unijnego do Polski.
piątek, 26 listopada 2021
Co mówi ustawa o zamówieniach publicznych?
czwartek, 25 listopada 2021
Profesjonalne szkolenie ze służebności przesyłu
Piastowanie ważnych stanowisk urzędowych jest powiązane z posiadaniem specjalistycznej wiedzy, umożliwiającej profesjonalne wykonywanie poszczególnych zadań. Wiele firm zewnętrznych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracowników poszczególnych jednostek organizacyjnych poprzez organizowanie szkoleń o zróżnicowanej tematyce. Wśród wielu ogromną popularnością cieszą się nowatorskie szkolenia ze służebności przesyłu.
niedziela, 21 listopada 2021
Kiedy jest możliwe wznowienie postępowania administracyjnego?
Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 roku - Kodeks postępowania administracyjnego jest z całą pewnością najważniejszym obowiązującym w Polsce aktem prawnym dotyczącym postępowania administracyjnego.
sobota, 20 listopada 2021
Prawo pracy
Zmienia się także cyfra w dacie, jednak nie tylko - nowy rok to czas, kiedy często wchodzą w życie nowe rozwiązania prawne, czy te zmiany w rozwiązaniach prawnych już istniejących. W 2017 roku zmieniło się wiele przepisów obowiązujących prawa pracy.
poniedziałek, 15 listopada 2021
Gdzie możemy aktualizować wiedzę z przepisów kpa?
Nie podlega wątpliwości, że Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 roku - Kodeks postępowania administracyjnego jest najważniejszym aktem prawnym powszechnie obowiązującym, który reguluje kwestie związane z postępowaniem administracyjnym.
piątek, 12 listopada 2021
Czas pracy - wyliczenia
Oczywistym jest, że dla pracowników należy wyliczyć obowiązujący ich wymiar czasu pracy. Wymiar ten oznacza konkretną liczba godzin do przepracowania w przyjętym okresie rozliczeniowym.
Dla kogo kursy z zarządzania nieruchomościami?
Nie podlega wątpliwości, że każdemu z nas zależy na znalezieniu dobrze płatnej pracy. Nierzadko jednak praca na etacie nie spełnia naszych oczekiwań. Winna może być temuż chociażby niezbyt przyjemna atmosfera w miejscu pracy. Nie da się również ukryć, że czasami wynagrodzenie nie pozwala nam na godne życie i przyjemności.
środa, 24 marca 2021
Jak pracować zgodnie z manifestem Agile?
Nowoczesne zarządzanie projektami i kierowanie zespołem pracowników w sposób znaczny różni się od tego, który wykonywany był przez lata. Kierując się tradycyjnymi metodami zarządzania, na pierwszym miejscu stawiano produkt i dobro firmy.
poniedziałek, 22 marca 2021
Jak wykorzystuje się agile w zespołach projektowych?
Nie rób nie zauważyć, że coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z metodyk scrum oraz agile. Bez wątpienia najwięcej korzyści przynosi wykorzystywanie dobrodziejstw obu tych metodyk jednocześnie.
poniedziałek, 15 marca 2021
Czym zajmuje się mistrz produkcji?
Mistrz - nazywany też brygadzistą - w domu produkcyjnym to osoba, która zarządza pracą podległych mu pracowników wykonawczych. Jak wszelki inny lider, kierownik czy menedżer sprawuje wiele funkcji i wypełnia różne obowiązki. Szkolenie dla mistrzów oraz dobre szkolenia dla kierowników umożliwiają sprawne zarządzanie personelem oraz przystosowanie się do wypełniania poszczególnych zadań.
wtorek, 16 lutego 2021
Excel dla księgowych
Coraz częściej organizowane są specjalistyczne szkolenia dla księgowych, podczas którego poruszane są głównie te zagadnienia związane z obsługą programu Excel czy prezentacji danych, jakie są niezbędne w pracy księgowych. Wśród ogromnej liczby funkcji, formuł i rozszerzeń, jakie posiada Excel, to właśnie te dla księgowych są najistotniejsze w przypadku pracowników działu kadr i księgowości. Umiejętne obsługiwanie tego programu pozwala zaś na dokonywanie nawet bardzo skomplikowanych obliczeń i daje pewność, że nie dojdzie do żadnej pomyłki.
poniedziałek, 8 lutego 2021
Zatrudniamy pracownika - pierwszy etap
Aby proces rekrutacji nowego pracownika przebiegł pomyślnie, należy przede wszystkim jasno i dokładnie określić, czym ta osoba miałaby się zajmować oraz które są wymagania co do jej wykształcenia, umiejętności, doświadczenia zawodowego a czasem nawet posiadania pewnych cech charakteru niezbędnych z punktu widzenia rekrutującego.
niedziela, 24 stycznia 2021
Szkolenia z tzw. umiejętności miękkich
Coraz częściej spotkać można ofertę szkoleniową w zakresie tzw. umiejętności miękkich. Co to takiego a czego właściwie na takich szkoleniach uczą? W przeciwieństwie do kompetencji twardych, takich jak np. znajomość języka obcego czy języka programowania, kompetencje miękkie są trudne do sprawdzenia i zmierzenia.
Dotyczą one cech psychofizycznych oraz umiejętności interpersonalnych takich jak: komunikatywność, kreatywność, umiejętność pracy w zespole czy radzenie sobie ze stresem. Z kompetencjami miękkimi każdy człowiek się rodzi, co nie znaczy, że nie można ich ćwiczyć i rozwijać.
W ostatnich czasach umiejętności miękkie są ważnym kryterium przy wyborze pracowników. Poza twardymi kwalifikacjami, popartymi dyplomami i certyfikatami to właśnie te wiedze są oceniane w ciągu rozmowy kwalifikacyjnej. Oczywiście zależy to zadania na które aplikujemy.
Zobacz również: Szkolenia sprzedaż
Zdolności interpersonalne są kluczowe w zawodzie handlowca, ale już w mniejszym stopniu np. dla programisty. Bez względu jednak na profesję, umiejętności miękkie również warto rozwijać.